Bóg ewolucji

Bóg ewolucji

Autorzy:

Denis Edwards


Podtytuł: Teologia trynitarna
Tytuł oryginału: God of Evolution. A Trinitarian Theology
ISBN: 9788378862550
Wydawnictwo:

Copernicus Center Press


Kategorie: Ewolucjonizm , Filozofia
Dostępność:
DOSTĘPNY

Format:
EPUB
MOBI

Fragmenty:
Cena: 27,93 PLN 39,90 PLN
0 reviews  
Opis rozszerzony
Ilość stron:250
Nr wydania:wydanie 1
Rok wydania:2016
Przekład:Polski
Dostępne formaty:epub, mobi

Opis

Czy w świecie, w którym rządzą darwinowskie prawa przypadku i konieczności jest miejsce na Bożą mądrość i miłość? Dlaczego miłosierny Bóg rządzi przyrodą za pomocą bezdusznych praw doboru naturalnego? Co akceptacja teorii ewolucji – której wymaga od nas intelektualna uczciwość – powinna zmienić w teologii? Jak w świetle ewolucji rozumieć grzech pierworodny i zbawczą misję Chrystusa?

Książka nie jest jedynie kolejną z wielu prób zderzenia biblijnej historii o stworzeniu świata z naturalną historią życia na Ziemi, której odczytywanie zapoczątkował Karol Darwin. Denis Edwards idzie krok dalej: zastanawia się, jak ewolucyjny światopogląd, który narzuca nam współczesna nauka, wpływa na nasze myślenie o Trójcy Świętej, dziele stworzenia, odkupienia i uświęcenia.

Denis Edwards - ksiądz katolicki i profesor teologii, pracuje w Institute for Institute for Religion and Critical Inquiry na Australian Catholic University, gdzie wykłada teologię trynitarną, chrystologię, eklezjologię oraz teologię wiary i objawienia. Od wielu lat jest zaangażowany w rozwój teologii ekologicznej oraz w dialog nauki i religii.

Recenzje (0)

Nie ma żadnych recenzji